Rolety inaczej

RoletyDuża część klientów z centralnej Polski zaopatruje się w materiały budowlane w Warszawie i okolicach. Mamy tutaj bardzo duży wybór rolet i innych akcesoriów okiennych. Warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać to co najlepsze dla danego pomieszczenia.

Rolety w kasecie

Szczególną popularnością cieszą się rolety kasetowe ze względu na swoją trwałość i zdolność całkowitego pokrycia powierzchni okna. Rolety w kasecie są szczególnie przydatne kiedy chodzi o całkowite blokowanie światła z zewnątrz lub maksymalne wykorzystanie powierzchni okna do odbicia promieni słonecznych w czasie upałów. Ich właściwości zależą oczywiście do tego z jakiego są zrobione materiału. Jednak jeżeli chcemy mieć całkowitą izolację od światła to mechanizm kasetowy będzie tutaj niezbędny tak samo jak materiał nieprzepuszczający promieni.

Producent rolet

Wybór producenta ma znaczenie z kilku powodów. Po pierwsze mamy możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z firmą produkującą rolety. Jest to szczególnie ważne kiedy trzeba rozwiązać problemy techniczne z roletami. Po drugie możemy sprawdzić opinie o danym producencie i wyrobić sobie własną na tej podstawie, wiedząc czego spodziewać się po wybranym produkcie. Poza tym każdy producent rolet przedstawia nieco inną ofertę. Znajomość różnych ofert różnych producentów jest istotna podczas wyboru konkretnych kolorów i wzorów do konkretnego pomieszczenia. Nie mniej ważnym aspektem jest cena. W zależności od firmy ceny rolet różnią się między sobą, co w różnym stopniu przekłada się też na jakość produktu. Powinniśmy więc zadać sobie pytanie oferta którego producenta będzie optymalna w naszym przypadku.

Rolety dzień noc

Tego rodzaju rolety działają na zasadzie podobnej do firan i zasłon, natomiast konstrukcję mają podobną do żaluzji. Złożone z dwóch rodzajów materiału – półprzezroczystego i nieprzepuszczającego światło – pozwalają regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia w zależności od potrzeby. Rolety dzień noc są szczególnie polecane do pomieszczeń sypialnych, ale mogą spełniać też swoją rolę w innych pomieszczeniach gdzie regulacja światła jest ważnym elementem funkcjonalności przestrzeni.

Działamy: Praga, Józefów, Otwock, Wesoła,  Gocław, Ząbki, Wilanów, Halinów, Rembertów, Wawer, Mokotów, Ursynów