Żaluzje Warszawa

Żaluzje WarszawaZaletą żaluzji w stosunku do zasłon czy rolet jest trwałość materiału. Żaluzje wykonuje się zwykle z drewna, bambusa, blachy czy aluminium. Dlatego są one chętnie wykorzystywane tam, gdzie liczy się trwałość i możliwość długotrwałego korzystania. Jednocześnie są to materiały nieprzepuszczające światła. Nie ma więc tego problemu, który może się pojawić przy zasłonach z tkanin.

Żaluzje aluminiowe

Aluminium nie bez powodu jest szeroko stosowane przy produkcji różnych przedmiotów użytkowych. Od puszek na napoje, poprzez elementy pojazdów, sprzętu turystycznego po żaluzje aluminiowe. Ze względu na swoją sprężystość, trwałość i lekkość doskonale zastępuje drewno i blachę. Żaluzje zrobione z aluminium są trwałe, bo sam materiał nie niszczy się szybko, a poza tym nie niszczy framugi dzięki niewielkie wadze.

Żaluzje drewniane

Tego typu żaluzje są wybierane głównie ze względu na elegancki wygląd. Nawet ich cena nie odstrasza klientów, którzy chcą, żeby salon czy kuchnia dobrze się prezentowały przed odwiedzającymi. Drewno ma też wiele zalet jako materiał wykorzystywany w meblarstwie i budowlance. Nie przepuszcza światła, nie nagrzewa się zbyt szybko i nie traci ciepła w takim tempie jak metal. Dzięki temu żaluzje drewniane są doskonałym rozwiązaniem w domach, które są wystawione na działanie ekstremalnych temperatur – jak domy w górach czy mieszkania na wyższych piętrach w wieżowcu. Stanowią doskonałą dodatkową izolację dla zbytniego upału i dla mrozu.

Żaluzje plisowane

Możliwość dowolnej regulacji przysłonięcia okna oraz łatwej regulacji jest często ważnym czynnikiem przy wyborze żaluzji czy zasłon. Dlatego żaluzje plisowane mają wielu zwolenników. Ich zaletą w stosunku do tradycyjnych żaluzji jest możliwość przesłonięcia całego okna bez regulowania poszczególnych lameli. To dobre rozwiązanie do dziecięcego pokoju, kuchni, ale sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu.

Żaluzje bambusowe

Ostatnio materiał bambusowy bardzo zyskuje na popularności. Jest tani, naturalny, wyglądem przypomina drewno i nadaje pomieszczeniom estetyczny wygląd. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się również żaluzje bambusowe – dobry zamiennik dla cięższych i droższych żaluzji drewnianych. Stanowią one dobrą izolację dla światła, a także blokują część zimna lub nadmiernego upału. Dobrze wyglądają w każdym pomieszczeniu.

Montujemy:  Praga, Mokotów, Ursynów, Gocław, Ząbki, Wilanów, Halinów, Rembertów, Wawer, Józefów, Otwock, Wesoła